Anne Frank kimdir ve neden bu kadar ün kazanmıştır?

Anne Frank, Ikinci Dünya Savaşı sırasında, Nazilerin Yahudilere uyguladıkları zulümden dolayı saklanmak zorunda kaldı. Ama yakalandı ve toplama kampı Bergen-Belsen’de öldü. Bugün onun hikayesi günlüğünün yayınlanması sayesinde dünya çapında tanılır. Anne Frank'ın günlüğü 70 çeşit dile tercüme edilmiştir. Anne’nın 1942-1944 tarihleri arasında saklandığı yer gizli ev olarak bilinir ve müzemizin parçasıdır. Müzede Anne Frank'ın saklandığı tarihte yazdığı günlüğün orijinalini görebilirsiniz. Müze orada saklanan sekiz kişinin hayat şartları ve onlara yardım edenlerin hakkında bilgi verir. Müzede ve sergide kullanılan diller Hollandaca ve İngilizcedir. Müzemizi ziyaret etme imkanı olmayanlar için The Secret Annex Online (İngilizce, Almanca ve Hollandacada) vardır.

Google Cultural Institute

Anne Frank hakkındaki çevrimiçi görsel sergiye ve 20. Yüzyıl ile ilgili diğer sergilere göz atın.

Daha fazla bilgi

Günlüğü ısmarla

Anne 12 Haziran 1942’dan 1 Ağustos 1944’e kadar günlük tuttu. Anne Frank'ın günlüğünü webshopumuzdan ısmarlayınız. 

Daha fazla bilgi

Tavsiye!

Anne Frank House web sitesi Hollandaca, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca ve İtalyancada mevcuttur. Dil menüsünü ve sağ üst taraftaki arama kutusunu daha fazla bilgi edinmek için kullanabilirsiniz.

Leerlingen volgen een educatief programma in het Anne Frank Huis. Studentsare following an educational program in the Anne Frank House.

Gruplar için programlar

Müzemiz okul grupları için farklı programlar sunmaktadır. Ayrıca müzemizi büyükanneleri ve büyükbabaları ile ziyaret etmek isteyen çocuklar veya yetişkinler için özel programlarımız vardır. İngilizcede daha fazla bilgi için tuşlayınız.

Leerlingen volgen een educatief programma in het Anne Frank Huis. Studentsare following an educational program in the Anne Frank House. Daha fazla bilgi
Anne Frank Huis. Bezoekers in de rij voor het Anne Frank Huis.
Anne Frank House. Visitors waiting in line for the Anne Frank House.

Online bilet

Online giriş bileti alınız, yazdırınız ve ana girişin solundaki özel kapıdan giriş yapınız. Bu sizin için zaman kazandırır ve çok kolaydır. İngilizcede daha fazla bilgi için tuşlayınız.

Anne Frank Huis. Bezoekers in de rij voor het Anne Frank Huis.
Anne Frank House. Visitors waiting in line for the Anne Frank House. Daha fazla bilgi