Kim jest Anna Frank i dlaczego jest taka znana?

Anna Frank podczas II Wojny Światowej musiała się ukrywać przed nazistowskimi prześladowaniami Żydów. Jej kryjówka została odkryta i dziewczynka zginęła w obozie koncentracyjnym Bergen Belsen. Historia Anny znana jest na całym świecie z powodu dziennika, który prowadziła będąc w ukryciu. Został on przetłumaczony na ponad 70 języków. Miejsce, w którym w latach 1942-1944 ukrywała się Anna – oficyna- jest teraz częścią naszego muzeum. W muzeum można zobaczyć dziennik, który dziewczynka pisała ukrywając się w oficynie. W muzeum przedstawione są losy ośmiorga ukrywających się w oficynie przy Prinsengracht oraz tych, którzy im pomagali. Wystawie towarzyszą teksty w językach angielskim i holenderskim. Dla tych, którzy nie mogą odwiedzić muzeum w Amstardamie przygotowaliśmy wirtualną wystawę The Secret Annex Online (dostępną w językach: angielskim, niemieckim i holenderskim).

Informator o Annie Frank

Uczniowie i uczennice mogą korzystać z informatora o Annie Frank przygotowując prace pisemne i prezentacje o dziewczynce i jej losach.

Więcej informacji

Google Cultural Institute

Oglądnij wirtualną wystawę o Annie Frank i inne wystawy dotyczące historii XX wieku.

Więcej informacji

Zamów dziennik

Anna prowadziła swój dziennik od 12 czerwca 1942
do 1 sierpnia 1944 roku. Zamów dziennik Anny Frank w naszym sklepie internetowym.

Więcej informacji

Wskazówka!

Strona internetowa Domu Anny Frank dostępna jest w następujących językach: po holendersku, angielsku, niemiecku, francusku, hiszpańsku i włosku. Wybierz dowolny język na listwie w prawym górnym rogu strony.

Leerlingen volgen een educatief programma in het Anne Frank Huis. Studentsare following an educational program in the Anne Frank House.

Programy dla grup

Muzeum oferuje kilka różnych programów dla grup szkolnych. Dostępne są również programy dla dorosłych i dzieci odwiedzających muzeum z rodzicami bądź babciami i dziadkami. Więcej informacji dotyczących oferty dla grup w języku angielskim.

Leerlingen volgen een educatief programma in het Anne Frank Huis. Studentsare following an educational program in the Anne Frank House. Więcej informacji
Anne Frank Huis. Bezoekers in de rij voor het Anne Frank Huis.
Anne Frank House. Visitors waiting in line for the Anne Frank House.

E-bilety

Kup bilety wstępu online, wydrukuj je i wejdź do muzeum drzwiami po lewej stronie od głównego wejścia.
E-bilety są łatwo dostępne i oszczędzają czas. Więcej informacji dotyczących
E-biletów w języku angielskim.

Anne Frank Huis. Bezoekers in de rij voor het Anne Frank Huis.
Anne Frank House. Visitors waiting in line for the Anne Frank House. Więcej informacji