Kdo je Anne Franková a proč se stala tak slavnou?

Anne Franková se během války musela skrývat, aby tak unikla pronásledování Židů nacisty.  Její úkryt byl ale odhalen a Anne později zemřela v koncentračním táboře Bergen-Belsen, kam byla deportována. Díky  svému deníku se Anne proslavila po celém světě. Deník je v současné době přeložen do 70 jazyků. Úkryt, ve kterém se Anne v letech 1942 – 1944 skrývala, je znám jako zadní trakt a tvoří součást našeho muzea. V muzeu můžete také vidět původní deník, který si Anne v úkrytu psala. Muzeum návštěvníky seznamuje se životem všech osmi lidí, kteří s Anne v úkrytu žili , s podmínkami  jejich života a s lidmi, kteří jim pomáhali. Informace o muzeu a výstavě jsou k disipozici  v angličtině a nizozemštině. Pro ty, kteří muzeum nemohou navštívit osobně, je připravena výstava Zadní trakt Online na internetu (v angličtině, němčině a nizozemštině).

Průvodce o Anne Frankové

Studenti zde naleznou dostatek podkladů například pro referáty nebo prezentace o Anne Frankové a druhé světové válce.

Více

Google Cultural Institute

Prohlédněte si vizuální  internetovou výstavu o Anne Frankové a dalších tématech dvacátého století.

Více

Objednávka deníku

Anne si vedla deník od 12. června 1942 do 1. srpna 1944. Její deník si můžete objednat v našem internetovém obchodě.

Více

Tip!

Internetové stránky Nadace Anne Frankové mají nizozemskou, anglickou, německou, francouzskou, španělskou a italskou verzi. Použijte jazykové menu a hledáček vpravo nahoře pro vice informací.

Leerlingen volgen een educatief programma in het Anne Frank Huis. Studentsare following an educational program in the Anne Frank House.

Programy pro skupiny

Muzeum nabízí různé programy pro školy. Kromě nich máme také programy pro dospělé a pro děti, které do muzea přijdou s jejich (pra)rodiči.  Více informací je
k dispozici v angličtině.

Leerlingen volgen een educatief programma in het Anne Frank Huis. Studentsare following an educational program in the Anne Frank House. Více
Anne Frank Huis. Bezoekers in de rij voor het Anne Frank Huis.
Anne Frank House. Visitors waiting in line for the Anne Frank House.

Vstupenky přes internet

Kupte si vstupenky na internetu, vytiskněte si je a využijte speciálního vchodu muzea, vlevo od hlavního vchodu. Vstupenky přes internet získáte snadno a ušetříte si tak mnoho času. Více informací naleznete v angličtině.

Anne Frank Huis. Bezoekers in de rij voor het Anne Frank Huis.
Anne Frank House. Visitors waiting in line for the Anne Frank House. Více