Kto je Anna Franková a prečo je taká známa?

Anna Franková sa musela počas Druhej svetovej vojny skrývať, aby unikla nacistickému prenasledovaniu Židov. Našli ju a zahynula v koncentračnom tábore Bergen-Belsen. Jej príbeh je známy po celom svete vďaka jej denníku. Denník Anny Frankovej bol preložený do sedemdesiatich jazykov. Miesto, kde sa Anna skrývala od roku 1942 do roku 1944 sa nazýva „Zadný trakt“ a je súčasťou múzea. V múzeu nájdete originál denníka Anny Frankovej, ktorý si písala v úkryte. Múzeum rozpráva príbeh o tom, ako žili ôsmi ľudia v úkryte a kto im pomáhal. V múzeu a na výstave sa používa holandský a anglický jazyk. Pre tých, ktorí nemôžu múzeum navštíviť, je k dispozícii online prehliadka Zadného traktu (v angličtine, nemčine a holandčine).

Sprievodca o Anne Frankovej

Študenti môžu pomocou Sprievodcu o Anne Frankovej písať o nej aj o Druhej svetovej vojne, prípadne si o nej pripraviť prezentáciu.

Viac

Tip!

Internetová stránka venovaná Anne Frankovej je dostupná v holandčine, angličtine, nemčine, španielčine, francúzštine a taliančine. Pomocou jazykového menu a vyhľadávacieho okna vpravo hore si vyhľadajte potrebné informácie.

Leerlingen volgen een educatief programma in het Anne Frank Huis. Studentsare following an educational program in the Anne Frank House.

Skupinové programy

Múzeum ponúka niekoľko rôznych programov pre školské skupiny. K dispozícii sú aj programy pre dospelých a pre deti, ktoré navštívia múzeum so svojimi (starými) rodičmi. Prečítajte si viac informácií v angličtine.

Leerlingen volgen een educatief programma in het Anne Frank Huis. Studentsare following an educational program in the Anne Frank House. Viac
Anne Frank Huis. Bezoekers in de rij voor het Anne Frank Huis.
Anne Frank House. Visitors waiting in line for the Anne Frank House.

Lístky online

Kúpte si vstupenky online, vytlačte ich a prejdite k špeciálnym dverám naľavo od hlavného vchodu. Ušetríte tak čas a je to veľmi jednoduché. Prečítajte si viac informácií v angličtine.

Anne Frank Huis. Bezoekers in de rij voor het Anne Frank Huis.
Anne Frank House. Visitors waiting in line for the Anne Frank House. Viac